Pravidelné akce v naší knihovně

Jóga s Denisou

Jóga jako cvičení i životní styl se pojí s klidem. Naše knihovna je obvykle klidné místo. A tak jsme se rozhodli tyto dvě věci propojit!

V pondělí a ve středu od září do června si můžete užít lekce dynamické jógy s Mgr. Denisou Mari od 18 do 19:15 hodin. Během lekce se v rytmu dechu protáhnete, zpevníte tělo a určitě se i zapotíte. A bude Vám skvěle!

Vítáni jsou i začátečníci. Vezměte si pohodlné oblečení a ideálně i podložku na cvičení. Počet míst je omezen, rezervujte si proto prosím své místečko na denisa-joga.reenio.cz. Cena lekce je 150 Kč.

Společně v knihovně - doučovací středy

Potřebuje Vaše dítě poradit s probíranou školní látkou, nebo jen pomoct s úkolem? Projekt „Společně v knihovně” nabízí bezplatné doučování dětí ze základních škol. Každou středu od 15 do 17 hodin budou dobrovolníci z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře nabízet v knihovně na Školním náměstí školákům pomoc s učením. Děkujeme o.p.s. Nová škola za poskytnutí know-how k tomuto projektu, abychom i u nás v knihovně mohli nabídnout pomoc se vzděláním všem, kteří mají zájem.

Bookclub

Book club má u nás podobu neformálních setkání nad knihou a kávou. Společně diskutujeme nad vybranými díly a vzájemně se inspirujeme. Podpořte svou účastí místní čtecí skupinu, setkání se konají zhruba jednou za 6 týdnů.

Pohádková babička

Ceníme si akceschopnosti a ochoty k dobrovolnictví našich seniorů. Hodinový program v režii naší milé a zkušené vypravěčky Jitky Klímové ocení (nejen) předškolní děti. Pohádková babička čte, vypráví a vyrábí s dětmi v knihovně každý první čtvrtek v měsíci od 16:30 hodin.

Klubovna třetího věku

Na setkáních se členy Klubovny třetího věku nabízíme trénink paměti, hraní deskových her, předčítání a vyrábění.

Deskovky / Únikovky / Role Playing Game

Máme-li novou hru nebo osvědčenou únikovku, přijďte si ji s námi zahrát. Máte taky nově možnost zúčastnit se večera s fantasy hrou Dračí hlídka a dalšími RPG (role playing game).

Bookclub pro děti

Každý měsíc se s dětmi na pobočce na Městském úřadu scházíme nad knihou, abychom si rozšířili obzory a pohled na svět. Kromě série Moji hrdinové budeme mluvit o Deníku malého poseroutky nebo Minecraftu.

Dobročinný SWAP

Rádi pomáháme místním neziskovým organizacím sbírkami oblečení, které si za dobrovolný příspěvek můžete rozebrat. SWAP rádi spojujeme s divadýlkem pro děti nebo jinou kulturní akcí. Zveme Vás na jaře či na podzim k provětrání šatníku a účasti na naší dobročinné akci.