knihovna Sezimovo Ústí - logo

Rezervace a prodlužování výpůjčky

Rezervace

Chcete si půjčit knihu, časopis nebo hru, kterou má aktuálně doma jiný čtenář? Zažádejte si o rezervaci osobně, telefonicky či online na svém uživatelském kontě! Až se dokument vrátí do knihovny, přijde Vám upomínka (e-mailem, případně SMS) oznamující, že už na Vás čeká. Maximální počet rezervací ve stejnou dobu je 20.

Prodlužování

Doba, na jakou Vám půjčíme dokument, se liší podle jeho druhu. Knihy a časopisy půjčujeme na jeden měsíc, hry, audioknihy, knihy kouzelného čtení a elektronické Albi tužky na dva týdny. Stačí ale požádat knihovnici, zavolat do knihovny nebo použít své konto v online-katalogu a výpůjční dobu si prodloužíte. V případě knihy nebo časopisu opět o jeden měsíc, pokud máte půjčené hry, audioknihy a další, jsou to týdny dva.

Prodloužit nelze novinky (knihy označené modrým proužkem) nebo knihy, které jsou už rezervované dalším čtenářem. Prodloužení také není možné, pokud jste si základní dobu výpůjčky dokumentu protáhli už dvakrát. Maximální výpůjční doba je přitom 100 dní, poté je potřeba dokumenty vrátit.