knihovna Sezimovo Ústí - logo

Celorepublikové

Pasování prvňáčků

Pasování prvňáčků na čtenáře probíhá zpravidla každý rok v červnu pod záštitou Svazu knihovníků a informačních pracovníků v rámci projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Knihovna při pasování úzce spolupracuje se školami a s nakladatelstvím Triton, které knihy každoročně vydává. Při pasování si děti připraví ukázku svého čtenářského umění. Knihovník je pak povýší na čtenáře, předá knihu a poukázku do knihovny na roční registraci zdarma.

Bookstart

Bookstart, aneb s knížkou do života, je projekt zaměřený na podporu čtenářské gramotnosti již od útlého věku dítěte. Cílem je předat rodičům výhody a znalosti, které přináší čtení dětem, poradit, jakými knihami je vhodné začít, a v neposlední řadě také inovovat služby knihoven pro rodiny s nejmladšími dětmi. Součástí Bookstartu jsou programy pro děti (1,5 roku až 3 roky) s rodiči, které se konají v knihovně 1x měsíčně. Více na sknizkoudozivota.cz.

Noc literatury

Lidé, knihy a jejich vzájemné propojení. Každý rok vybíráme ze současné evropské tvorby, více či méně známí herci pak na více či méně tradičních místech předčítají ukázky z vybraných knih. Jedná se o mezinárodní projekt s dlouhou tradicí.

Noc s Andersenem

Přespávací akce v knihovně na podporu vzpomínky na H. Ch. Andersena, bez kterého by byl náš svět chudší o úžasné pohádkové příběhy. Děti si v knihovně užijí spoustu legrace, úkolů a tvoření a pak se plynule nechají unést do pohádkové říše snů.