Čtenářské konto v on-line katalogu

Na čtenářském kontě v on-line katalogu máte přehled o svých výpůjčkách. Najdete zde jejich seznam a datum, kdy mají být vrácené do knihovny. Dobu výpůjčky můžete jedním kliknutím oddálit o měsíc. Je tu možné provádět také rezervace dokumentů či zhodnotit svými slovy přečtenou knihu.

Jak se do svého konta přihlásím?

Otevřete si on-line katalog knihovny na adrese knihovnasu.tritius.cz.

Klikněte na tlačítko „Přihlášení“ vpravo nahoře.

Otevřou se dvě kolonky. Do první zadejte svůj e-mail nebo číslo čtenáře, do druhé heslo, které má obvykle podobu vašeho data narození (RRMMDD).

Po přihlášení

Místo tlačítka „Přihlášení” se objeví Vaše jméno a po jeho rozkliknutí nabídka operací, ze kterých můžete volit.

Pokud si přejete prodloužit svou výpůjčku, klikněte na „Moje výpůjčky” a poté na tlačítko „Prodloužit” vpravo u daného dokumentu.

Rezervaci půjčeného dokumentu provedete tak, že ho nejprve vyhledáte a poté kliknete na zelenou ikonku „Získat”. Nakonec vyberete, na které pobočce si dokument vyzvednete, a proces ukončíte tlačítkem „Rezervovat“.