knihovna Sezimovo Ústí - logo

Výpůjční služby

knihy

deskové hry

audioknihy

MVS

Hledáte knihu nebo časopis, který nemáme k zapůjčení v naší knihovně? Objednejte si je prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby těmito způsoby:

Oznámení o vyzvednutí meziknihovní výpůjčky Vám pošleme e-mailem. Podmínky výpůjčky (výpůjční lhůtu, a zda půjde o půjčení domů nebo pouze studium v knihovně) stanoví knihovna, která dokument vlastní. Náklady spojené s obstaráním dokumentu činí 70 Kč.

donášková služba

Nemůžete se do knihovny dostavit osobně kvůli handicapu či dlouhodobé nemoci? Pokud bydlíte v Sezimově Ústí, můžete si e-mailem nebo telefonicky objednat donáškovou službu. Půjčování i vracení dokumentů bude probíhat u Vás doma!

půjčovna brýlí

Přišli jste do knihovny, ale zapomněli jste si brýle? Nevadí – na výpůjčním pultu máme k dispozici čtvery brýle na půjčení.

knihovna věcí

Máme novinku! Půjčujeme nejen knihy, ale i věci. Pro zábavu, pobavení, dlouhou chvíli i aktuální potřebu. Máte doma nepotřebný skateboard po synovi? Žongléřskou sadu nebo třeba jen vyšívání po babičce? Věnujte je knihovně, užijí je i jiní. Jedná se o novou službu půjčování věcí, které potřebujete na chvíli, ale nechcete je vlastnit. Podporujeme tím myšlenku skoncovat s nekonečným nakupováním, hromaděním a vyhazováním věcí a peněz.

knihobudka na Pohodě

Dřevěná knihovnička na koupališti Pohoda v Sezimově Ústí. Stačí si vybrat, lehnout na deku a začít číst!

biblioschránka

Bibliobox je žlutá kovová schránka, kde doslova bydlí knihy, jak můžete vidět i na obrázcích, kterými bibliobox ozdobily děti z místní ZUŠ. Bibliobox slouží k vracení knih, CD a časopisů z obou knihoven Sezimovo Ústí. Box svá dvířka nikdy nezavírá, na rozdíl od nás, takže vkládat výpůjčky můžete kdykoliv. Nachází se u knihovny na Školním náměstí.